Ajax 323-36 Scaling Chisel, Oval Collar, 2 in Wide Flat Alloy/Carbon Steel Tip, 36 in OAL, 2 in W Blade
Invoice Description
2INx 36IN WIDE FLAT CHISEL Ajax 323-36 Scaling Chisel, 2 in, 36 in OAL
Features
Back To Top- This class of tools are used in 15 lb
- Pneumatic chipping hammers to cut or chip metal or concrete
Tech Specs
Back To Top| Tip Size | 2 in |
|---|---|
| Overall Length | 36 in |
| Brand | Ajax |
| In Stock | Y |
| Blade Width | 2 in |
| Chisel Style | Oval Collar |
| Material | Alloy/Carbon Steel |
| Stock Shape | Round |
| Stock Size | 0.68 in |
| Tip Material | Alloy/Carbon Steel |
| Tip Type | Wide Flat |