Apex® M-490 Magnetic Bit Holder, 1/4 in Drive, Tool Steel, 1/4 in Hex
Invoice Description
INSERT BIT HOLDER MAGNETIC 1/4IN HEX DRIVE FOR 1/4IN HEX INSERTS 2-31/32IN OAL
Tech Specs
Back To Top| Type | Magnetic |
|---|---|
| Drive Size | 1/4 in |
| Drive Type | Hex |
| Overall Length | 2-31/32 in |
| Diameter | 7/16 in |
| Locking Type | Spring |
| Material | Tool Steel |
| Brand | Apex |
| In Stock | Y |
| Hex Size | 1/4 in |
| Shank Size | 1/4 in |
| Shank Type | Hex |