APG EVER-TITE® 310GSKBUMS Replacement Lathe Cut Gasket, 1 in Nominal, 1.062 in ID x 1.562 in OD x 1/4 in THK, Buna-N
Tech Specs
Back To Top| Nominal Size | 1 in |
|---|---|
| Material | Buna-N |
| Brand | APG |
| In Stock | Y |
| Inside Diameter | 1.062 in |
| Outside Diameter | 1.562 in |
| Temperature Rating | -40 to 250 deg F |
| Thickness | 1/4 in |
| Type | Replacement |