APG EVER-TITE® 320GSKBUMS Replacement Lathe Cut Gasket, 2 in Nominal, 2 in ID x 2.656 in OD x 1/4 in THK, Buna-N
Invoice Description
STD. CAM/GROOVE GASKET BUNA-N 2IN 320GSKBUMS
Tech Specs
Back To Top| Type | Replacement |
|---|---|
| Inside Diameter | 2 in |
| Material | Buna-N |
| Brand | APG |
| In Stock | Y |
| Nominal Size | 2 in |
| Outside Diameter | 2.656 in |
| Temperature Rating | -40 to 250 deg F |
| Thickness | 1/4 in |