APG EVER-TITE® 325GSKBUMS Replacement Lathe Cut Gasket, 2-1/2 in Nominal, 2-3/8 in ID x 3.156 in OD x 1/4 in THK, Buna-N
Invoice Description
STD. CAM/GROOVE GASKET BUNA-N 2-1/2IN 325GSKBU
Tech Specs
Back To Top| Nominal Size | 2-1/2 in |
|---|---|
| Material | Buna-N |
| Brand | APG |
| In Stock | Y |
| Inside Diameter | 2-3/8 in |
| Outside Diameter | 3.156 in |
| Temperature Rating | -40 to 250 deg F |
| Thickness | 1/4 in |
| Type | Replacement |