Boardwalk Angler Broom, Plastic Bristles, 53" Wood Handle, Yellow
Description
Big 13" sweeping surface with sturdy flagged-tip plastic bristles. Angled cut for sweeping corners, edges and under counters. Lacquered wood handle with plastic angled shroud. Application: Floors; Bristle Material: Plastic; Handle Material: Wood; Brush Length: 13".
Invoice Description
Tech Specs
Back To Top| Color(s) | Yellow |
|---|---|
| Global Product Type | Brooms-Traditional Angled Broom |
| Application | Floors |
| Bristle Material | Plastic |
| Handle Material | Wood |
| Handle Diameter | 7/8" |
| Overall Length | 53" |
| Brush Length | 13" |
| Brand | Boardwalk |
| In Stock | Y |