C.H.Hanson® 20200 27-Piece Letter Stamp Set, A to Z, Ampersand (&), 1/8 in H Character, 1/4 in Shank
Invoice Description
STEEL STAMP SET LETTER 1/8IN 27pc.STANDARD 1/4X2-3/8IN SQUARE SHANK
Features
Back To Top- Stamps for occasional use, hand held marking
- Each shank is tempered for an extra dose of safety
- Make precise and refined imprints
- Achieve optimal performance and durability
Tech Specs
Back To Top| Brand | C.H.Hanson |
|---|---|
| In Stock | N |
| Case Material | Plastic |
| Character | A to Z, Ampersand (&) |
| Character Height | 1/8 in |
| Impression Letter Type | Standard |
| Indication Type | Character and Size are Marked on Thumb Side |
| Material | Steel |
| Shank Length | 2-3/8 in |
| Shank Size | 1/4 in |
| Type | 27-Piece |