C.H.Hanson® 20621 9-Piece Number Stamp Set, 0 to 9, 1/2 in H Character, 5/8 in Shank
Invoice Description
STEEL STAMP SET NUMBER 1/2IN 9pc. STANDARD 5/8X3IN SQUARE SHANK
Features
Back To Top- Stamps for occasional use, hand held marking
- Crowned striking surface ensures full force to the center of the stamp and textured shank provides firm easy grip
- Make precise and refined imprints
- Achieve optimal performance and durability
Tech Specs
Back To Top| Brand | C.H.Hanson |
|---|---|
| In Stock | Y |
| Case Material | Plastic |
| Character | 0 to 9 |
| Character Height | 1/2 in |
| Impression Letter Type | Standard |
| Indication Type | Character and Size are Marked on Thumb Side |
| Material | Steel |
| Shank Length | 3 in |
| Shank Size | 5/8 in |
| Type | 9-Piece |