Champion Brass 209GHS Standard Swivel Hose Barb Fitting, 3/4 x 3/4 in, Hose Barb x Female Garden Hose, 150 psi
Invoice Description
HOSE BARB 3/4INX FEMALE GHT W/SWIVEL, ID 3/4, THREAD 3/4,BRASS,STANDARD, BRASS PIPE HOSE BARBS
Tech Specs
Back To Top| Type | Standard, Swivel |
|---|---|
| Series | 209GHS |
| Nominal Size | 3/4 x 3/4 in |
| End Style | Hose Barb x Female Garden Hose |
| Pressure Rating | 150 psi |
| Temperature Rating | 35 to 100 deg F |
| Material | Brass Grade CA360, CA345, CA377 |
| Dimensions | 1-33/64 in L |
| Brand | Champion Brass |
| In Stock | Y |