DeWALT® DWMT86211OSP Universal Joint, 3/8 in Male x 3/8 in Female Drive, 1-31/32 in OAL
Invoice Description
UNIVERSAL JOINT, 3/8 DR CHROME, LIFETIME WARRANTY, SOLD EACH, DEWALT UNIVERSAL JOINT
Features
Back To Top- Anti-slip cross-etched knurled beauty ring for easy removal and handling
- Premium chrome vanadium steel for strength and durability
- Large laser etched markings for easy identification and high visibility
Tech Specs
Back To Top| In Stock | Y |
|---|---|
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Brand | DeWALT |
| Adapter Type | Female x Male |
| Female Drive Size | 3/8 in |
| Finish/Coating | Polished Chrome |
| Male Drive Size | 3/8 in |
| Measurement System | Imperial |
| Overall Length | 1-31/32 in |