Dixon The Right Connection PHL8 Dual Lock Thor Interchange Coupler, 1/2 in, Barb, 300 psi, Steel
- Item Code: DIX 4PS4
- Brand: Dixon
Discontinued
Invoice Description
HOSE END BARB, DUAL LOCK, 1/2IN HOSE ID,QUICK ACTING,LOCKING SLEEVE,STEEL, DIXON INTERCHANGE COUPLERS
Tech Specs
Back To Top| Type | Dual Lock |
|---|---|
| Nominal Size | 1/2 in |
| End Style | Barb |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Material | Steel |
| Finish | Plated |
| Dimensions | 3-29/32 in L |
| Brand | Dixon |
| In Stock | Y |