Dixon Valve & Coupling 103 Barb Fitting, 1/2 in Nominal Size, 1/2 in Male NPTF x 1/2 in Hose End Style, 7/8 in Hex Size
Invoice Description
SWIVEL INSERT, MALE, 1/2IN 1/2IN HOSE ID, NPTF, BRASS, DIXON SWIVEL x HOSE BARBS
Tech Specs
Back To Top| Type | Barb Fitting |
|---|---|
| Series | 103 |
| Nominal Size | 1/2 in |
| End Style | 1/2 in Male NPTF x 1/2 in Hose |
| Hex Size | 7/8 in |
| Material | Brass |
| Color | Gold |
| Dimensions | 2.33 (L) in |
| Brand | Dixon |
| In Stock | Y |