Long Nose Locking Pliers, Jaw Opens to 2 1/4 in, 6 in Long
Invoice Description
LOCKING PLIERS,LONG NOSE,6IN WIRE CUTTER, ALLOY STEEL 0-2-1/4INADJUSTABLE JAW VISE-GRIP LOCKING PLIERS
Tech Specs
Back To Top| Jaw Opening [Max] | 2 1/4 in |
|---|---|
| Jaw Opening [Min] | 0 in |
| Jaw Type | Long Nose |
| Material | Alloy Steel |
| Mechanism | Adjustable Mechanical Locking |
| Overall Length [Nom] | 6 in |
| Wt. | 0.48 lb |
| Brand | Irwin Tool |
| In Stock | Y |