Lenox Classic 7934812 Multi-Purpose, Bi-Metal Band Saw Blade, 7 ft 9 in L x 3/4 in W x 0.035 in Thk, 8 to 12 TPI
Invoice Description
7FT9INx3/4IN8/12 TPI, CLASSIC BAND SAW BLADE, .035 THICKNESS, MAT#02236 LENOX BAND SAW BLADES
Tech Specs
Back To Top| Type | Multi-Purpose, Bi-Metal |
|---|---|
| Length | 7 ft 9 in |
| Blade Width | 3/4 in |
| Blade Thickness | 0.035 in |
| Teeth per Inch | 8 to 12 TPI |
| Blade Material | M42 High Speed Steel |
| Tooth Form | Vari-Tooth |
| Brand | LENOX |
| In Stock | N |