Lenox QXP 2522581.5/2.0QXP Bi-Metal Band Saw Blade, 25 ft 2 in L x 2-5/8 in W x 0.063 in Thk, 1.5 to 2 TPI
Invoice Description
25FT2INx2-5/8IN1.5/2.0TPI,QXP BAND SAW BLADE, .063 THICKNESS, #1809461 LENOX BAND SAW BLADES***EARLE M JORGENSON CO./DALLAS, TX/SUPER USER BLADE
Tech Specs
Back To Top| Type | Bi-Metal |
|---|---|
| Length | 25 ft 2 in |
| Blade Width | 2-5/8 in |
| Blade Thickness | 0.063 in |
| Teeth per Inch | 1.5 to 2 TPI |
| Blade Material | Steel |
| Tooth Form | Extreme positive Rake |
| Brand | LENOX |
| In Stock | N |