Lenox Tri-Master 2110123TM General Purpose, Carbide Tip Band Saw Blade, 21 ft 10 in L x 1/2 in W x 0.025 in Thk
Invoice Description
21FT10INx1/2IN 3TPI TRIMASTER BAND SAW BLADE, .025 THICK, #49200 LENOX BAND SAW BLADES
Tech Specs
Back To Top| Type | General Purpose, Carbide Tip |
|---|---|
| Length | 21 ft 10 in |
| Blade Width | 1/2 in |
| Blade Thickness | 0.025 in |
| Teeth per Inch | 3 TPI |
| Blade Material | Steel |
| Tooth Form | Vari-Tooth |
| Brand | LENOX |
| In Stock | Y |