Magnetic Pick-Up Tools, 2 lb, 6 5/8 in - 33 1/4 in
Invoice Description
PICK-UP TOOL MAGNETIC 2.5 LB LIFTING CAP. TELESCOPING 6-5/8 TO 33-1/4 ULLMAN PICK-UP TOOL 2.5 LB
Tech Specs
Back To Top| Handle Type | Cushion Grip |
|---|---|
| Length [Max] | 33 1/4 in |
| Length [Min] | 6 5/8 in |
| Material | Stainless Steel (handle) |
| Shank Type | Telescopic |
| Strength [Nom] | 2 lb |
| Wt. | 0.1 lb |
| Brand | Ullman |
| In Stock | Y |