Magnetic Pick-Up Tools, 5 lb, 6 5/8 in - 33 1/4 in
Invoice Description
PICK-UP TOOL MAGNETIC 5LB LIFTING CAP. TELESCOPING 7-1/2 TO 33-3/4 ULLMAN PICK-UP TOOL 5 LB.
Tech Specs
Back To Top| Handle Type | Cushion Grip |
|---|---|
| Length [Max] | 33 1/4 in |
| Length [Min] | 6 5/8 in |
| Material | Stainless Steel (handle) |
| Shank Type | Telescopic |
| Strength [Nom] | 5 lb |
| Wt. | 0.09 lb |
| Brand | Ullman |
| In Stock | Y |