Magnolia Brush 2224 Heavy Duty Garage Broom With B-60 Handle, 3 in L Trim, Brown Coarse Gauge Plastic Bristle
Invoice Description
GARAGE BROOM,24",W/60" HNDL BROWN PLASTIC, 3" TRIM, COARSE, HARDWOOD BLOCK, MAGNOLIA #122 GARAGE BRUSHES
Features
Back To Top- Will not soften when exposed to water, oils or greases
- Clear lacquered wood block
- Offers maximum durability while sweeping
- Rectangle brush head
Tech Specs
Back To Top| Type | Heavy Duty |
|---|---|
| Series | 22 Series |
| Trim Length | 3 in |
| Bristle Material | Coarse Gauge Plastic |
| Bristle Color | Brown |
| Block Size | 24 in L |
| Handle Size | 60 in L |
| Brand | Magnolia Brush |
| In Stock | Y |
| Handle Type | Threaded Grip |