Master Lock 1KA 2407 Laminated Keyed Padlock, Alike Key, 5/16 in Shackle, Silver, Steel Body
Invoice Description
PADLOCK,#1,KEYED ALIKE, #2407 KEY,1-3/4INW, 15/16IN SHACKLE,4-PIN,W1 CYL, MASTER LOCK PADLOCKS
Tech Specs
Back To Top| Type | Laminated |
|---|---|
| Key Type | Alike Key |
| Body Material | Steel |
| Key Number | NO 1 |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Shackle Height | 5/16 in |
| Shackle Width | 3/4 in |
| Shackle Material | Steel |
| Body Width | 1-3/4 in |
| Body Height | 1-5/16 in |
| Body Thickness | 7/8 in |
| Color | Silver |
| Number of Bumpers | 2 |
| Brand | MASTER LOCK |
| In Stock | Y |