Mototrola RM Two-Way Radio, 8 Number of Channels, 150.8 to 160 MHz Channel Bandwidth, 2 W Power Rating
Invoice Description
TWO-WAY RADIO, ON-SITE,VHF 8 CHANNEL,2 W,12 HR BATT,RANGE: 220K SQFT, MOTOROLA TWO-WAY RADIOS
Tech Specs
Back To Top| Type | Two-Way Radio |
|---|---|
| Series | RM |
| Number of Channels | 8 |
| Channel Bandwidth | 150.8 to 160 MHz |
| Power Rating | 2 W |
| Band Type | VHF |
| Length | 2-1/4 in |
| Width | 1-1/2 in |
| Height | 4-1/2 in |
| Power Source | Battery |
| Range | 13 (Inside Floor);220000 ft |
| Display | No |
| Color | Black |
| Brand | MOTOROLA |
| In Stock | N |