P&G Mr Clean® 82027 Magic Eraser All-Purpose Rectangular Scrub Sponge Pad, 4-3/5 in L x 2-2/5 in W x 1 in THK, Foam, White
Invoice Description
MAGIC ERASER PROCTER & GAMBLE, MR. CLEAN MAGIC ERASER, 2 3/10 X 4 3/5 X 1, WHITE, 6/PK, 6PK/CT, SOLD PER CASE
Features
Back To Top- Disposable, soft pad that acts like an eraser and easily cleans dirt and grime
- Removes scuff marks, dirt and tough crayon marks from floors, walls and doors
- Thoroughly breaks up tough dirt and lifts it away from surfaces
- Scrub sponge type
- Simple and easy to use
- No fumes, gloves or chemicals needed
Tech Specs
Back To Top| Type | All-Purpose Rectangular |
|---|---|
| Color | White |
| Brand | P&G |
| In Stock | Y |
| Length | 4-3/5 in |
| Material | Foam |
| Series | Magic Eraser |
| Thickness | 1 in |
| Width | 2-2/5 in |