Reed CV4 Chain Vise, 9-1/2 in L x 3-1/2 in H, 1/8 to 4 in Nominal, 10 to 114 mm OD, Steel
Description
Three-Sided Jaws are standard on Reed chain vises, giving the user extra value.
Invoice Description
CHAIN VISE,1/8-4INPIPE CAP., HARDENED TOOL STEEL JAWS, CV4, REED CHAIN VISES
Tech Specs
Back To Top| Series | CV4 |
|---|---|
| Overall Length | 9-1/2 in |
| Overall Height | 3-1/2 in |
| Jaw Type | Hard Face |
| Jaw Material | Hardened Steel |
| Mounting Type | Truck/Bench |
| Capacity | 1/8 to 4 in Nominal, 10 to 114 mm OD |
| Material | Steel |
| Brand | Reed |
| In Stock | Y |