SGS Pro SA Universal Solid Carbide Burr, Cylindrical, 3/8 in Dia x 3/4 in L, 2-1/2 in OAL
Invoice Description
CARBIDE BUR, 3/8x3/4IN LOC, CYL.SHAPE,SNGL CUT, FOR ALUM.,1/4INSHK,NO END CUT, SGS CARBIDE BURS
Tech Specs
Back To Top| Type | Universal, Solid |
|---|---|
| Series | SA |
| Burr Diameter | 3/8 in |
| Burr Length | 3/4 in |
| Overall Length | 2-1/2 in |
| Shape | Cylindrical |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Brand | SGS Pro |
| In Stock | Y |