SGS Pro SA Universal Solid Carbide Burr, Cylindrical, 5/8 in Dia x 1 in L, 2-3/4 in OAL
Invoice Description
CARBIDE BUR, 5/8x1IN LOC, CYLINDER SHAPE,DBL CUT, 1/4IN SHANK,NO END CUT, SGS CARBIDE BURS
Tech Specs
Back To Top| Type | Universal, Solid |
|---|---|
| Series | SA |
| Burr Diameter | 5/8 in |
| Burr Length | 1 in |
| Overall Length | 2-3/4 in |
| Shape | Cylindrical |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Brand | SGS Pro |
| In Stock | N |