SGS Pro SG Universal Solid Carbide Burr, Tree, 1/4 in Dia x 5/8 in L, 2 in OAL
Invoice Description
CARBIDE BUR, 1/4x5/8IN LOC, TREE SHAPE,DBL CUT, 1/4INSHANK, POINT END, SGS CARBIDE BURS
Tech Specs
Back To Top| Type | Universal, Solid |
|---|---|
| Series | SG |
| Burr Diameter | 1/4 in |
| Burr Length | 5/8 in |
| Overall Length | 2 in |
| Shape | Tree |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| Brand | SGS Pro |
| In Stock | Y |