TORK® 6520281 Centerfeed Jumbo Universal Floor Stand Dispenser, 1 Roll, 20.9 in L x 25.4 in W x 39.6 in H, Metal, Red
Description
The TORK® floor stand dispenser in Performance design is developed for safety and stability with its reliable tear off and easy load features. TORK® Performance is the next generation of dispensers for professional wiping. The right combination of dispenser and wiper will boost productivity, while reducing your overall cost-in-use.
Invoice Description
Features
Back To Top- Mobile dispenser, can be placed where you need it
- Extra high capacity saves time on refilling
- W1 centerfeed and jumbo roll wiper system
Tech Specs
Back To Top| In Stock | Y |
|---|---|
| Capacity | 1 Roll |
| Color | Red |
| Material | Metal |
| Overall Height | 39.6 in |
| Overall Length | 20.9 in |
| Overall Width | 25.4 in |
| Type | Centerfeed Jumbo Universal |
| Brand | TORK |