TTC Flat File, Bastard Cut Cut Type, American Tooth Pattern Type, 5/8 in (Wheel) Diameter
Invoice Description
FLAT FILE, 6", COARSE, BASTARD CUT INDUSTRIAL GRADE, SOLD PER EACH
TCC FILES
Tech Specs
Back To Top| Type | Flat File |
|---|---|
| Cut Type | Bastard Cut |
| Tooth Pattern Type | American |
| Diameter | 5/8 (Wheel) in |
| Length | 6 in |
| Width | 5/8 in |
| Thickness | 5/32 in |
| Shape | Flat |
| Grade | Industrial |
| Brand | TTC |
| In Stock | Y |