Union Butterfield® 6005066 1800 Left Hand Spiral Flute Screw Extractor, #4 Extractor, 11/64 in Drill, For Screw Size: 7/16 to 9/16 in, 3 in OAL, 5/16 in Shank
Invoice Description
#4 SCREW EXTRACTOR, SPIRAL FLUTE, #804, FOR 7/16-9/16IN BOLT SIZES, UB SCREW EXTRACTORS
Tech Specs
Back To Top| Type | Left Hand Spiral Flute |
|---|---|
| Series | 1800 |
| Extractor Size | #4 |
| Drill Size | 11/64 in |
| For Screw Size | 7/16 to 9/16 in |
| Overall Length | 3 in |
| Shank Size | 5/16 in |
| Material | Chromium Steel |
| Finish | Bright |
| Brand | Union Butterfield |
| In Stock | Y |
| Color | Gray |